NOVINKY

arr3Pranie membránAko na pranie membrán? - v prvom rade sa uistite, či vo vreckách nezostali nejaké predmety... arr3Čo je membrána?   Mikroporézna  membrána je veľmi porézna fólia z fluoropolyméru  (teflonu ), ktorá obsahuje... arr3Zahraničné testy výrobkovV západnej Európe výrobky sú pravideľne kontrolované a testované renomovanými a nezávislými... arr3Pranie športového oblečeniaPranie športového oblečenia : Prečo prať v špeciálnom pracom prostriedku s hygienickým efektom, s...

KONTAKTY

DROGÉRIA LUMAN
Stodolu 27
036 01 MARTIN
tel: +421 905 278081, aj WhatsApp
napíšte nám
lumanrad@gmail.com
Otv. hodiny: Po - Pia 9.00 - 17.00 So 8:30-11:00

» Ako odstrániť pach z práčky
Ako odstániť pach z práčky alebo prádla?

Prečo vzniká zápach v práčke?

Moderné pracie prostriedky sa často chvália schopnosťou prať pri nízkych teplotách, až dokonca prania v studenej vode  s rovnakými výsledkami. Ale pozor na pranie v studenej vode, pretože teploty pod 30 stupňov môžu priniesť hygienické problémy. Môžu viesť k vzniku rezíduí v práčke, ktoré obsahujú baktérie,  ktoré majú za následok  negatívne pachy, ako v práčke tak i potom na odeve. Preto by ste mali aspoň raz za mesiac oprať pracím cyklom s vyššou teplotou, aby sa zničili baktérie v práčke.

Ak chcete zabrániť zápachu od začiatku sa musíte starať o svoju práčku. Mali by ste nie len pravidelne prať pri 60 stupňoch, ale nechávať otvorené dvierka a dávkovače pravidelne čistiť.  Nezabúdať na čistenie gumeného tesnenia, kde sa môžu hromadiť nečistoty a zvyšky pracieho prostriedku. A hlavne používať kvalitné pracie prostriedky nie plné sódy a ostatnej hlušiny (ktorá sa nachádza v práškoch vyrobených výhradne pre východnú Európu), ktorá má za následok usadzovanie ako v práčke tak v odpadnom potrubí, ktorá sa stáva živnou pôdou pre baktérie.

Na čistenie práčky používajte špeciálne prostriedky na to určené napr. Dr. Beckmenn čistič práčky, Heitmann čistič práčky...,

alebo ostatné renomované výrobky, ale musia byť vždy s HYGIENICKÝM EFEKTOM.

Odstraňujú usadeniny vápnika a  vytvárajú hygienickú čistotu v práčke. Pravidelné odstraňovanie vodného kameňa je dôležité, práčka vydrží dlhšie a spotrebuje menej energie.

Odstránenie pachu z prádla

Naprv zbavte bakterií práčku. Najlepšie Dr. Beckmenn práškový čistič práčky s HYGIENICKÝM EFEKTOM.

Odevy, ktoré takto napáchli zbavíme baktérii a tým aj pachu tak, že ich opäť preperiete, buď použitím pracieho prostriedku s hygienickým efektom, podľa typu bielizne, napr. Luman-pranie bembrán( funguje znamenite ), Persil Hygienespuler alebo pridávajte k prášku čističe škvŕn s hygienickým efektom napr. Omino bianco s hygienickým efektom …ktorý nepotrebuje takú vysokú teplotu.

Postup funguje znamenite.  Nezabúdajte potom na prevenciu z času na čas ich pridať k prášku.

Octom ani inými "babskými" radami neuspejete, len si zaplienite viac oblečenia.

MjZiMDdj