NOVINKY

arr3Pranie membránAko na pranie membrán? - v prvom rade sa uistite, či vo vreckách nezostali nejaké predmety... arr3Čo je membrána?   Mikroporézna  membrána je veľmi porézna fólia z fluoropolyméru  (teflonu ), ktorá obsahuje... arr3Zahraničné testy výrobkovV západnej Európe výrobky sú pravideľne kontrolované a testované renomovanými a nezávislými... arr3Pranie športového oblečeniaPranie športového oblečenia : Prečo prať v špeciálnom pracom prostriedku s hygienickým efektom, s...

KONTAKTY

DROGÉRIA LUMAN
Stodolu 27
036 01 MARTIN
tel: +421 905 278081, aj WhatsApp
napíšte nám
lumanrad@gmail.com
Otv. hodiny: Po - Pia 9.00 - 17.00 So 8:30-11:00

NAJPREDÁVANEJŠÍ


» Boj s celulitídou
Boj s celulitídou

Niekoľko spôsobov, ako sa efektívne zbaviť celulitídy

Celulitída je prirodzený jav, pretože sa jedná o následok normálneho vývoja podkožnej vrstvy u väčšiny žien. Podľa našich údajov vraj viac ako 80 percent žien bojuje s pomarančovou kožou. Väčšiny mužov sa tento problém netýka, ale to isté sa nedá povedať o výkonnostných ženských atletkách, štíhlych modelkách a ďalších slávnych ikonách, ktoré sa ženy občas snaží napodobňovať.

Prečo celulitída vzniká?
Celulitída je spôsobená geneticky, môže za ňu nevhodná strava, nedostatočná hydratácia, pitie alkoholu, fajčenie, nedostatok fyzickej aktivity, stres a znečistenie životného prostredia.
Tiež hormóny a ultrafialové lúče hrajú v jej vzniku veľmi dôležitú úlohu, pretože ničí elastické vlákna v podkožnom tkanive.
Aj napriek tomu, že sa jedná o normálny dôsledok vývoja podkožnej vrstvy, pre väčšinu žien predstavuje celulitída problém, ktorý by rady zahladili alebo sa ho úplne zbavili.

Ako môžete s celulitídou bojovať?
Celulitídu nemožno úplne odstrániť, existuje však mnoho rôznych spôsobov, ako ju uhladiť. Môžeme použiť kombináciu metód, ktoré podporujú obeh a vylučovanie tekutín s odpadovými materiálmi z tela von, a rozbíjajú tak zásoby tuku.
Základom musí byť zmena stravovacích návykov a cvičenie. Celulitída je menej vidieť, ak si pomocou zdravého stravovania a fyzickej činnosti udržíme vhodnú telesnú váhu a dostatok svalového tkaniva.

Rôzne metódy a výrobky
Ostatné metódy a výrobky by mali byť doplnkom k správnemu cvičeniu a strave. Budovanie svalovej hmoty je dôležité pre rozkladanie tukového tkaniva. Ak cvičíme na čerstvom vzduchu, poskytneme bunkám kyslík, a tým aktivujeme metabolizmus.
Výrobky proti celulitíde prevažne fungujú na základe zníženia množstva tuku alebo vody v hrbolcích, vďaka čomu je celulitída trochu menej vidieť.

1. Detoxikujte svoje telo
Detoxikačný čaju (žihľava, breza) napomáhajú očistnému procesu tela.
Morské riasy podporujú telo pri detoxikácii (pri vnútornom i vonkajšom použití).
Môžete tiež vyskúšať niektoré metódy, ktoré podporujú vylučovanie odpadových látok z tela von; jedná sa o elektrostimuláciu, ľadové a bahenné kúpele a pressoterapii.

2. Krémy proti celulitíde
Na trhu existuje celý rad krémov proti celulitíde, ktoré sú najúčinnejšie v kombinácii s masážou.
Tento rok sa u nás objavil nový zázračný krém, ktorý znižuje vznik prejavov celulitídy takmer o polovicu len behom niekoľkých minút. Sérum Adonia LegTone, po ktorom šalejú ženy na celom svete je teraz dostaniu iv Čechách.

3. Masáž
Masírujte (napríklad kefkou) problematické časti, vždy kruhovými pohybmi v smere k srdcu. Stav pokožky sa vylepší a pokožka bude pevnejšia. Ak prestanete problematické oblasti masírovať, bude účinok len dočasný.

4. Aromatické kúpele
Aromatické kúpele a masáže podporujú cirkuláciu krvi. Na jednu kúpeľ zmiešajte med alebo pohár smotany s esenciou škorice, pínie, brečtanu alebo rozmarínu.

5. Studená-horúca sprcha
Striedanie studenej a horúcej sprchy, masírovanie prúdom vody a polievanie nôh, zlepšujú obeh v pokožke. Pri sprchovaní najprv stojte dve minúty pod horúcou vodou a potom minútu pod studenou vodou. Zopakujte to trikrát po sebe.

6. Lymfatická drenáž
Lymfatická drenáž podporuje lymfatický tok a pomáha odstrániť produkty bunkového metabolizmu z podkožného tkaniva; zároveň tiež vyhladzuje vzhľad celulitídy.

7. Endermologie
Pri Endermologie, ktorú vykonávajú odborní fyzioterapeuti, dochádza k naťahovaniu spojovacích tkanív medzi tukovými bunkami v podkožnej vrstve, čím sa pokožka napína a vyzerá hladšia.

NjE3N