NOVINKY

arr3Pranie membránAko na pranie membrán? - v prvom rade sa uistite, či vo vreckách nezostali nejaké predmety... arr3Čo je membrána?   Mikroporézna  membrána je veľmi porézna fólia z fluoropolyméru  (teflonu ), ktorá obsahuje... arr3Zahraničné testy výrobkovV západnej Európe výrobky sú pravideľne kontrolované a testované renomovanými a nezávislými... arr3Pranie športového oblečeniaPranie športového oblečenia : Prečo prať v špeciálnom pracom prostriedku s hygienickým efektom, s...

KONTAKTY

DROGÉRIA LUMAN
Stodolu 27
036 01 MARTIN
tel: +421 905 278081, aj WhatsApp
napíšte nám
lumanrad@gmail.com
Otv. hodiny: Po - Pia 9.00 - 17.00 So 8:30-11:00

NAJPREDÁVANEJŠÍ


» Krása vlasov
Krása vlasov

Vlasy sú a vždy aj boli vizitkou nášho zdravia. Vedia to ženy a vedia to dokonca aj muži. Tí si podvedome svoju partnerku vyberajú práve podľa signálov, ktoré vysiela jej telo. Veľkou časti sa na tom všetkom podieľajú vlasy a že snáď nie?

Poznáte predsa reklamu na šampón, kde sa jedna zo slečien čuduje: "Tak preto stoja muži v tvojej fronte ...?" Nie je ďaleko od pravdy. Známka zdravých vlasov je ich prirodzená lesklosť, hebkosť a pružnosť. Aby sme si ju udržali,
musíme im venovať patričnú dávku pozornosti.

Prírodné, či farbené vlasy určujú váš štýl. Svojimi vlasy, svojím účesom ovplyvníte okolie, ich pohľad na vás samotných. Ak sa rozhodnete zmeniť svoju image a zvolíte inú farbou farbu vlasov, musíte
počítať s tým, že im budete venovať kvalitnú starostlivosť. Vlasy samotným farbením trpia, poškodzuje sa ich prirodzená štruktúra. Výsledný efekt potom nie je taký, aký ste sa v počiatku predstavovali. Farba slabne, vlasy stráca lesk a trpia lámavosťou.

Čo s tým? Doprajte svojim vlasom pravidelné používanie kvalitného kondicionéru, ktorý pomôže obnoviť prirodzenú vlhkosť a lesk vašich vlasov. Obmedzte používanie nekvalitných lakov, ktoré majú tendenciu vaše zoslabnuté vlasy vysušiť a podnietiť tak ich lámavosť. Používajte vlasový vosk z prírodných výťažkov. Vosk má schopnosť od nepríjemných vplyvov vlasy ochrániť po celý deň.

Vyhnite sa agresívnej úprave pri tvorbe účesov. Najhoršie čo môže byť, je použitie rozpálenej kulmy. Suché vlasy umývajte jemne dvakrát týždenne šampónom vytvoreným práve pre tento typ vlasov, potom použite kondicionér. Vlasy mastného typu potrebujú umývať častejšie. Nie aby ste ich však drhli násilným spôsobom. Ich mastnota vzniká dôsledkom hormonálnych porúch, zlou funkciou štítnej žľazy alebo konzumáciou nevhodných potravín (mastné jedlá a čokolády vo väčšom množstve). Nie tým, že si je "ušpiníte".

Pri poslednom oplachu im môžete dopriať citrónovú štavu (čisto prírodné) pre zvýšenie lesku. Na normálny typ vlasov použije šampón a kondicionér určený pre normálne vlasy.

Doprajme svojim vlasom oddych a venujme sa jej končekom. Tie sú náchylné na zdvojenie a štiepeniu. Každých šesť týždňov by sa mali preto zastrihávať. Ak si myslíte, že vlasy musíte umývať denne, ste na omyle. Denné umývanie vlasy zoslabuje, vysušuje a stráca tak svoj prirodzený vzhľad. Agresívne vysúšanie a drhnutie uterákom vašim vlasom tiež nijako neprospieva.


MWJjNT