NOVINKY

arr3Pranie membránAko na pranie membrán? - v prvom rade sa uistite, či vo vreckách nezostali nejaké predmety... arr3Čo je membrána?   Mikroporézna  membrána je veľmi porézna fólia z fluoropolyméru  (teflonu ), ktorá obsahuje... arr3Zahraničné testy výrobkovV západnej Európe výrobky sú pravideľne kontrolované a testované renomovanými a nezávislými... arr3Pranie športového oblečeniaPranie športového oblečenia : Prečo prať v špeciálnom pracom prostriedku s hygienickým efektom, s...

KONTAKTY

DROGÉRIA LUMAN
Stodolu 27
036 01 MARTIN
tel: +421 905 278081, aj WhatsApp
napíšte nám
lumanrad@gmail.com
Otv. hodiny: Po - Pia 9.00 - 17.00 So 8:30-11:00

NAJPREDÁVANEJŠÍ


» Myslíte si, že fajčenie je in?
Myslite si, že fajčenie je in?Fajčenie nie je už dávno len mužskou záležitosťou, naopak - tento zlozvyk je čím ďalej viac vidieť aj u nás, žien. O tom, že cigarety k zdravému životnému štýlu nepatrí, vieme všetci. Avšak existujú aj ďalšie dôvody, prečo s fajčením nikdy nezačínať, alebo s ním prestať, ak fajčiarky ste.


Fajčením sa zoškareďujete!!!
Všimli ste si niekedy, ako vyzerajú dámy-fajčiarky po niekoľkých rokoch fajčenia? Väčšina z nich na tento zlozvyk dopláca predovšetkým zhoršenou kvalitou pleti - pleť býva drsnejšia, rýchlo stráca pružnosť v dôsledku straty kolagénu a máva sivý či žltkastý nádych.

Ani vlasom sa fajčenie nepáči, preto fajčiarky často bojujú s ich vypadávaním. Nechty aj zuby sa Vám zase za Váš zlozvyk odvďačí (ako všetky vieme) nepeknú žltou farbou a zvýšenou kazivosťou.

Fajčenie tiež prispieva k rýchlejšiemu starnutiu, takže ak si chcete udržať mladistvý vzhľad čo najdlhšie, skúste radšej na cigarety zabudnúť.

Nepríjemný pach
Ďalším negatívom je samozrejme zápach. Ten sa šíri nielen z oblečenia, ale aj z pokožky a vlasov. Verte tomu, že väčšine mužov sa táto "vôňa" páčiť nebude a bohužiaľ - "nezamaskujete" ju ani drahým parfémom. Vôňa parfumu zmiešaná s cigaretovým zápachom nie je príliš erotická. A pravdepodobne žiadny muž netúži počas intímnych chvíľok cítiť z Vašich úst, pokožky či vlasov nepríjemný závan cigariet.

Sexy?
Mýtus ako hrom! Väčšina mužov preferuje nefajčiarky a cigarety v ženských ústach je odpudzujú. Fajčenie skrátka a jednoducho k něžnějšímu pohlavie nepatrí a je to skôr "chlapské záležitosť", preto nebuďte prekvapené, až budete mať kvôli cigaretám menej pozvánok na rande.

Navyše zákazy fajčenia sú aj na verejných miestach čoraz častejšie - napríklad v práci alebo v reštauráciách je zákaz fajčenia čoraz bežnejšie jav a dá sa očakávať, že to bude ešte prísnejšie.

Nefajčiari jednoducho nechcú byť "obťažované" fajčiarov, teda to v spoločnosti môžete mať ako fajčiarka ťažké. Rovnako tak zamestnávatelia pri hľadaní nových zamestnancov uprednostňujú ženy, ktoré cigaretám neholdujú.

Sila zvyku
Aj keď má fajčenie mnohé nevýhody, zbaviť sa tohto zlozvyku nie je jednoduché. Každá fajčiarka o tom vie svoje. Dnešná doba však prináša viac a viac možností, ako proces odvykania od cigariet čo najviac zjednodušiť, takže za pokus to určite stojí. 

MjM1ZWJk