NOVINKY

arr3Pranie membránAko na pranie membrán? - v prvom rade sa uistite, či vo vreckách nezostali nejaké predmety... arr3Čo je membrána?   Mikroporézna  membrána je veľmi porézna fólia z fluoropolyméru  (teflonu ), ktorá obsahuje... arr3Zahraničné testy výrobkovV západnej Európe výrobky sú pravideľne kontrolované a testované renomovanými a nezávislými... arr3Pranie športového oblečeniaPranie športového oblečenia : Prečo prať v špeciálnom pracom prostriedku s hygienickým efektom, s...

KONTAKTY

DROGÉRIA LUMAN
Stodolu 27
036 01 MARTIN
tel: +421 905 278081, aj WhatsApp
napíšte nám
lumanrad@gmail.com
Otv. hodiny: Po - Pia 9.00 - 17.00 So 8:30-11:00

NAJPREDÁVANEJŠÍ


» Ako vyberať parfém?
Ako vyberať parfém?

Čo je to parfum? Je to označenie zmesi esenciálnych olejov a aromatických látok. Parfém vydáva špecifickú a príjemnú vôňu, vyvoláva v nás rôzne pocity, túžby, spomienky ..... Každý z nás sa rád otočí za človekom, ktorý príjemne vonia. A od toho tu máme parfumy, ktoré na rozdiel od toaletných vôd udrží po celý deň krásnu vôňu na našom tele.

Parfumy sa skladajú z troch častí. 1.HLAVA: je to prvá vôňa, ktorú po aplikácii parfumu ucítite. Prvý dojem z parfumu, preto sa na nej kladie veľký dôraz. Doba trvania tejto vône je okolo 15. minút. Ďalšia časť: SRDCE (2-3 HOD.): Vyniká po odznení prvej časti (HLAVY) a posledná časť: ZÁKLAD: tieto látky parfému vyprchávajú pomalým tempom. Doba trvania poslednej časti je okolo 3-4.hod.
Kvalitné parfumy sa rozvíja tak, že vo všetkých fázach (HLAVA, SRDCE, ZÁKLAD) je vôňa harmonická a má stály priebeh.
Ako používať parfum? Niekoľko dobrých rád
1. Vyberajte dobre prekrvená miesta vášho tela (krk, za ušami, predlaktia, umyté vlasy, medzi prsiami, kľúčna kosť)
2. U odevu vyberajte hornej časti zvrškov, parfém dobre udrží bavlna, koža a prírodné materiály.
3. Pravidlom u parfému je, že váš parfum, ktorý zvolíte, by nemal obťažovať okolie, menej znamená viac. Preto ak chcete používať parfum, nekombinujte ho s ďalším parfémom, toaletnou vodou, deodorantom. Ak používate dezodorant, zvoľte neutrálnu vôňu, ktorá sa nebude miešať s vôňou parfumu.
4. Ak chcete parfém šetriť, môžete použiť rovnakého mena telový krém, ktorý má identickú vôňu ako parfum.
5. Nevystavujte parfémy dennému svetlu, ak je to možné, nechajte parfum v originálnej krabičke. Ak sa farba parfumu mení, je to dôkaz, že je starý a signalizuje vám novú kúpe parfumu.
6. Vyberte si dva parfumy na rok. Ľahšie vôňu na jar / leto (kvetinová, citrusová, svieža vôňa) a korenistú vôňu (vanilka, drevo, škorica .....) na obdobie jeseň / zima.
7. Ak budete vyberať v špecializovanej predajni, vyberte si 2-3 parfémy, nechajte si dať prúžok papiera, na ktorý aplikujete parfém a bežte von. Na vzduchu má parfém inú vôňu ako v uzavretom priestore. A ďalšia vec: v predajni sa vôňa z parfumov zmieša a vy nebudete vedieť, ktorá je tá pravá. Preto v jeden deň neskúšajte veľa parfémov.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MWMxZDI